چاپ این صفحه

رشد ۳۸ درصدي بيمه عمر در نه ماهه اول سال

به گزارش اداره كل روابط عمومي و امور بين الملل بيمه مركزي، دكتر همتي ضمن تبريك ايام مبارك دهه فجر و همزماني آن با آغاز به كار اولين شركت بيمه تخصصي عمر گفت: اميدوارم همزماني تاسيس اين شركت بيمه با روزهاي تاريخي كشور باعث پيشرفت و تداوم اين شركت شود.

وي افزود: خوشبختانه بيمه هاي عمر با شتاب خوبي در حال رشد هستند كه رشد ۳۸ درصدي اين رشته در ۹ ماهه اول سال جاري بيانگر توجه و نياز مردم به بيمه هاي عمر است.

دكتر همتي با اشاره ظرفيت بالاي بيمه عمر در كشور گفت: اميدوارم بيمه خاورميانه شروع گسترش بيمه هاي تخصصي عمر باشد، چرا كه فضاي بسيار خوبي براي گسترش بيمه هاي عمر در كشور به وجود آمده است.

رئيس كل بيمه مركزي با تاكيد بر اهميت بيمه عمر و نقش آن در رفاه و آتيه مردم گفت: استراتژي ما بايد به سمت تحول در سياست گذاري، بازاريابي و سرمايه گذاري باشد. سرمايه گذاري در صنعت بيمه به خصوص بيمه هاي عمر در تقسيم ريسك بسيار با اهميت است و اگر به آن دقت نشود، پاشنه آشيلي براي اين صنعت محسوب مي شود. چرا كه يك شركت بيمه عمر علاوه بر كار فني بايد يك شركت سرمايه گذاري بلند مدت خوب باشد.

دكتر همتي، افزايش اقدامات فرهنگي، تبليغاتي و بازاريابي مناسب براي فرهنگسازي بيمه عمر در ميان مردم را امري ضروري دانست و گفت: شركت هاي بيمه بايد به دنبال طرح هاي جديد بيمه عمر متناسب با همه اقشار جامعه و با هر درآمدي باشند تا بتوانند سطح وسيع تري از مردم را تحت پوشش قرار دهند.

رئيس كل بيمه مركزي از برنامه ريزي براي جدا سازي بيمه عمر از شركت بيمه جنرال در آينده خبر داد و گفت: نبايد ذخائر بيمه هاي عمر براي ساير رشته هاي بيمه اي خرج شود به همين منظور درصدد هستيم شركت هاي بيمه عمر تخصصي را گسترش داده و بيمه هاي عمر را نيز از درون شركت هاي جنرال تفكيك كنيم.

دكتر همتي لازمه خريد بيمه عمر در كشور را اعتماد مردم به صنعت بيمه دانست و گفت: متاسفانه خروج يك شركت بيمه از صنعت بيمه تبعات منفي در اعتماد مردم دارد و همين مسئله وظيفه نظارتي بيمه مركزي را سنگين تر مي كند.

وي با اشاره به سهم بيمه هاي عمر در كشورهاي نوظهور گفت: در اين كشور ها ۵۵درصد سهم بيمه را بيمه هاي زندگي تشكيل مي دهد و سرانه بيمه عمر در اين كشور ها ۷۱ دلار و سرانه بيمه عمر در كشور هاي پيشرفته ۱۹۰۰دلار است. اين در حالي است كه كل سرانه حق بيمه سالانه در كشور ما ۱۰۰ دلار است و ۱۴دلار آن به بيمه هاي عمر اختصاص دارد كه اين نياز به يك كار اساسي در رشته هاي بيمه عمر را نشان مي دهد.

 

چاپ این صفحه